2015 m. sausio 28 d., trečiadienis

Ką aš šiandien skaitau

Niekada nemėgstu palikti nebaigtų reikalų: nebaigtų žiūrėti filmų, nebaigtų dirbti darbų, nebaigtų planuoti kelionių, nebaigtų verti papuošalų, nebaigtų skaityti knygų. Tad man yra labai keista ir netgi mistiška, kad  dabar prie mano lovos yra pradėtos skaityti ir nebaigtos knygos. Visos geros ir įdomios, pakankamai skirtingų pobūdžių ir tematikų, net kelių kalbų. Vienintelis jas siejantis dalykas - jos visos storos :) 

 
Ką aš skaitau.
 
N.J. Stevenson "Mados istorija nuo ampyro iki etiško dizaino"


Mane visą laiką ypatingai domino mados istorija, tad labai džiaugiuosi šia knyga, tik jos vertimas yra neypatingai geras. Skaitau sakinį ir pagaunu save jį verčiant į anglų kalbą - tekstas išverstas taip tiesiogiai, kad tą padaryti itin paprasta. 
 
Martynas Starkus "Žemyn galva į Australiją"


Šią knygą skaityti ypatingai smagu, nes atgyja visi dar ne tokie seni prisiminimai apie kelionę į Australiją. Skaitau apie tas pačias vietas, tas pačias kengūras, tas pačias gyvates, tuos pačius atsipalaidavusius australus. Ir matau, kaip Marčius daug ką sutirštino ir suliteratūrino :) 
 
Romain Gary "Aušros pažadas"


Jau senokai norėjau perskaityti šitą knygą. Esu labai laiminga, kad gavau ją dovanų. Patinka ji man. 
 
Josephas Frankas "Vilnius XIX amžiuje. Atsiminimai. Pirma knyga"


Ypatingai stora knyga. Joje sudėta visa XIX Vilniaus istorija, grietinėlės gyvenimo ypatybės, universiteto gyvenimas, to meto prancūzo buitis, vilniečio buitis, mada, patiekalai, bendravimo stilius. Žodžiu, ne knyga, o lobis! Žiauriai stora, o yra dar ir antroji dalis. Frankui tikrai paliko įspūdį gyvenimas Vilniuje :)
 
David Frick "Kith, Kin & Neighbors. Communities and Confessions in Seventeenth Century Wilno"


Va čia tai knyga. XVII amžiaus Vilnius išnarpliotas po grindinio akmenėlį, kiekvieną vilniečio plaukelį ir maisto kąsnį. Ypatingai įdomu skaityti, nes daug žemėlapių su Vilniaus gatvėmis, namais ir kas juose gyveno, kuo vertėsi, ką pirko. Čia labai aiškiai matosi, kad to meto Vilnius buvo tautų ir religijų katilas, o svarbiausia tai, kad visi sugyveno draugiškai. Tuo ypatingai stebėjosi atvykstantys į Vilnių kitataučiai, tuo stebiuosi šiandiena ir aš. Ir tuo pačiu džiaugiuosi, kad tokia tolerancijos aura pamažu į Vilnių grįžta. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą