2013 m. liepos 3 d., trečiadienis

Greitas braškių tortas. Arba aviečių. Arba mėlynių.Kaip bebūtų, bet vasarą žymiai smagiau laiką leisti lauke, o ne virtuvėje. Beje, neretai virtuvė vasaros metu persikelia į lauką, kur karaliauja ponas grilius. Gaila, bet šis ponas kol kas nemoka iškepti pyrago, tad pusvalandžiui tenka grįžti į virtuvę ir sumeistrauti greitai pagaminamą ir greitai suvalgomą pyragą/tortą/skanėstą/desertą (nesu tikra, kuriai pategorijai šį šedevrą priskirti).

Reikės:
Pyrago pagrindui:
200 g. tikro sviesto
2 stiklinių miltų
3-4 šaukštų cukraus

Įdarui:
1 pakelis Dr. Oetker pudingo
500 ml. pieno
3 šaukštų cukraus
1 nekupino šaukšto želatinos
Braškių, o kai jos baigiasi, kuo puikiausiai tinka žemuogės, mėlynės, avietės ar gervuogės.

Orkaitę įjungiame, kad kaistų. Per tą laiką pagaminame trupininę tešlą - sviestą, miltus ir cukrų pirštais ar šakute sutriname iki trupinių. Imame apvalią kepimo formą su nuimamais kraštais, klojamę ją kepimo popieriumi ir suverčiame trupininę tešlą. Iš trupinių formuojame pyrago pagrindą bei maždaug 2 cm aukščio kraštus. Kol visa tai padarome orkaitė jau būna įkaitusi, tad šauname vidun pyrago pagrindą ir kepame 15 - 20 minučių (arba kol pagrindas taps auksinės spalvos).

Kol pagrindas kepa, nuplauname uogas. Jei braškės didelės jas pjauname pusiau arba į keturias dalis. Mažesnių braškių ar kitų uogų pjaustyti tikrai nereikia. Tuomet pagal instrukciją, nurodytą ant pakelio,  pagaminame pudingą. Jei norite, kad pyrago įdaras būtų šiek tiek tvirtesnis, į pudingą dėkite šaukštą želatinos ir ištirpinkite.

Pagrindas iškepė, įdaras pagamintas, uogos paruoštos. Belieka viską sukomplektuoti: į pagrindą suversti pudingą, palaukti kol šiek tiek pravės ir sutvirtės, viršų gausiai apdėlioti uogomis ir palikti trims - keturioms - penkioms valandoms šaltai, kad sustingtų.Man pats skaniausias yra štai šis pudingas.


Be abejo, jei norisi, galima vietoj parduotuvinio pudingo įdarą gaminti taip pat, kaip ir panna cotta, tarkime pagal pagal šį receptą: Pagaliau pavasaris ir Panna Cotta

Skanaus!1 komentaras:

  1. Anonimiškasbirželio 14, 2015

    Tik ką dariau šį pyragą. Dar neragavau, atrodo tai labai gražiai, bet jaučiu, kad išvaizda bus geresnė negu skonis :) Kitą kartą daryčiau su panna cotta kremu, o ne pudingu :)

    AtsakytiPanaikinti