2009 m. spalio 13 d., antradienis

7 dienos Portugalijoje

7 dienos tokioje šalyje yra labai mažai. Tiek užtenka, tik paragauti, užuosti ir trumpam prisiliesti, o gauti pojūčiai ir įspūdžiai įauga taip giliai, kad vis pagaunu save svajojant, kad važiuosiu ten dar kartą :) o gal ir net ne vieną..

Porto
Portveinas, portveinas ir dar kartą portveinas, kalvos, apgriuvę jaukūs skersgatviai, milžiniškas tiltas, upės krantinės, gausūs pietūs.. Vienintelis pusdienis per visą kelionę, kuomet prireikė striukės.

Braga
Šis mietas nuo 12 a. yra laikomas Portugalijos religine sostine, todėl jame labai daug bažnyčių. Atvykę papuolėme į miesto šventę ir maratoną.

Guimaraes
Pirmoji Portugalijos sostinė. Jaukiai pasivaikščiojom ir skaniai papietavom :)Praia Da Sao Jacinto
Portugališka Nida, tik kelis kartus didesnė, nuostabios kriauklės ir šaltas Atlantas.Leiria
Čia užsukome norėdami apžiūrėti didžiulę pilį ant kalno. Deja, mašinėlę teko statytis neleistinoje vietoje, todėl nusprendėme ilgai neužtrukti ir pasitenkinome puikiu pilies vaizdu iš tolo.

Batalha
Čia mus atvedė milžiniško dydžio gotikinis vienuolynas, įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Vienuolyno dydis tikrai atimą žadą.

Alcobaca
Mažas miestukas, įkurtas 12 a. Ilgai neužtrukome, tačiu įspūdį paliko senieji namukai, dekoruoti keramikinėmis plytelėmis.


Obidos
Įspūdingas miestukas, apjuostas pilies gynybinėmis sienomis, kuris susuko galvas mums, mūsų navigacijai ir mūsų automobiliukui. Vienas Dievas težino, kaip mums pavyko iš jo išvažiuoti. Protu nesuvokiamo siaurumo ir statumo laiptuotos gatvelės į ji atveda labai lengvai, o kelio atgal tarsi ir nėra :)
Peniche
Didžiulis fortas ir molas. Skanios sardinės terasoje priešais vandenyno vartus.
Sintra
Čia ieškojome pilies iš pasakų knygų ir maurų tvirtovės. Niekur dar namačiau gražesnės pilies nei Pena!!! O vaizdas iš jos bokštų vertas viso gyvenimo.
.
.
.
Cabo da Roca
Vakariausias Portugalijos ir visos Europos taškas. Užsidėjom pliusiuką kelionės maršrute :)


Boca do Inferno
Dar vienas pliusiukas :) Ilgai neužsibuvome.


Lisboa
Lisabona mus pasitiko angliškai nekalbančia bet labai maloniai besišypsančia hostelio administratore, milžiniško dydžio ir pasakiško skonio krosanais, gatvės prekeiviu, siūlančiu akinius nuo saulės ir hašišą iš po skverno ir didingu grožiu! Puikus miestas.
.
.
.
.
Montemoro Novo
Romantiški pusryčiai ant pilies griuvėsių. Didinga rytinė tyla.
Evora
Važiavome pažiūrėti romėnų palikimo, tačiau parke besigrožėdami laisvai vaikščiojančiais povais buvome užklupti žiaurios šienligės. Teko važiuoti taip ir neapžiūrėjus žymiųjų romėnų griuvėsių :(
Portel
Sustojome prie pilies, apsuptos apelsinmedžiais.Mertola
Vėl pilies griuvėsiai.


Tavira
Maudėmės ir deginomės :)


Sagres
Čia jautiesi lyg stovėtum ant pasaulio krašto. Vėjas išpūtė visas mintis, o vaizdas užgniaužė kvapą! Mano manymu, tai pati gražiausia vieta Portugalijoje.

Portimao
Vėl maudėmės ir deginomės. "Skrudėsių" rojus :)Faro
Paskutiniai portveino gurkšniai, paskutiniai sardinių kąsniai ir paskutiniai portugališkos saulės spinduliai stebint virš galvų besileidžiančius lėktuvus ir laimingus portugalus dumble renkančius austres. Pati jaukiausia kelionės pabaiga, kokia tik gali būti..Šiek tiek pastabų pabaigai:
1. Kelionėse labiausiai domina pilys, griuvėsiai, vienuolynai ir gamta, o taip pat vietinė virtuvė. Muziejai ir parodos netraukia :)
2. Portugalijoje tikrai stipri, tikrai kvapni ir tikrai skani espreso kava. Puodelio kaina 1 euras!
3. Visada smulkiai skaičiuojame kelionės išlaidas. 7 dienos Portugalijoje mums kainavo 842 eurus.
4. Čia krosanai skanesni nei Prancūzijoje :)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą