2011 m. kovo 23 d., trečiadienis

Keksiukai


Jau kokį mėnesį mūsų namus yra užvaldę keksiukai. Teko net skardą jiems kepti nusipirkti. Taip pat mūsų namus yra užvaldę ir "Ratai" (aka "Cars"), jau kokį pusmetį..


Tai gi, kiekvieną savaitgalį yra kepami keksiukai, pavadinti kiekvieno iš šių veikėjų vardu: Žaibo keksiukai (paprastieji), Materio keksiukai (šokoladiniai), Doko keksiukai (su mėlynėmis), Filmoro keksiukai (su pabarstukais).. Nors iš tiesų tai yra vienas ir tas pats skanusis, minkštasis, kvapnusis tik su skirtingais priedais. Receptas paimtas iš Beatos virtuvės ir šiek tiek pakoreguotas.

Reikės:
1 indelio kondensuoto pieno
2 kiaušinių
200 g miltų (1 stiklinės)
1 a.š. kepimo miltelių
2 v.š. aliejaus (pilu šiek tiek iš akies)
Na ir pasirinktinai priedų, kokie tik šauna į galvą..
Aišku, reikės padėjėjo, kuris viską sumaišys, sudės sijonėlius į kepimo skardą ir suvalgys :)

Kiaušinius išsukame su kondensuotu pienu, kad taptų vientisa masė. Tada pilame aliejų ir vėl viską kuo geriausiai išmaišome. Iš tikro aliejus naudojamas tam, kad sijonėliai lengvai nusiluptų nuo keksiukų ir netektų jų valgyti su popieriumi, kaip kad buvo nutikę pirmą kartą :)) Toliau įsijojame miltus ir kepimo miltelius (įsijojimas suteikia kepiniui minkštumo ir purumo), viską vėl maišome. Tada beriame pasirinktus priedus ir viskas! Tešla paruošta, ji gaunasi jogurto tirštumo. Kepimui naudoju skardelę 12 keksiukų, būtent tokiam kiekiui šios tešlos ir pakanka, sijonėlis užsipildo dviem trečdaliais tešlos, o bekepant iškyla labai šauniai, bet neišlipa per kraštus.

Kepti reikia 25-30 minučių (TIK NEILGIAU, kad keksikai netaptų sausi), 200 laipsnių karščio orkaitėje. Kad keksiukai nesukristų - kai išjungiame orkaitę, ją vos pradarome TIK po kokiu 10-15 minučių  ir palaukiame kol pravės.. na dar kokį pusvalandį, o tada traukiame ir VALGOME. Niam :)


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą